Workshopy

Workshopy 2018-10-23T23:10:15+00:00

Vyplňte následující formulář pro rezervaci workshopu. V nejbližší době Vám zašleme potvrzující email.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Workshop tesání širočinou

Naučte se z kulatiny otesat trám

V naší tesařské manufaktuře se ocitnete na venkově, kde ještě umíme vrubovat pantokem a lícovat širočinou. Naučíte se vybrat si a nabousit sekeru, nebo rozměřit a vyšňořit kládu. Do ruky vezmete poříz, cvrnkačku i širočinu. A nebudou chybět ani odborné přednášky.

  • Pro účastníky minulých kurzů 20% sleva

  • Vhodné jako vánoční dárek, vystavíme vám dárkový poukaz

  • Cena 4-denního kurzu též zahrnuje ubytování v penzionu U Včelaře a báječné obědy z domácí kuchyně paní Kosturové

Termín

21. – 24. února 2019

Cena

5950,- Kč

Rezervovat termín

Předchozí workshopy

Prohlédněte si naše minulé workshopy a kurzy

Tentokrát jsme se zaměřili na jednoduché spoje při výrobě zahradního nábytku. Zkusili jsme pásky s rybinou a dubovým hřebem, klínkované čepy, nebo třeba výrobu dřevěného závitu. A vyrobili jsme zahradní stůl, několik laviček a “dědka”.

Sešli jsme se v Rašovicích, kde jsme společně stavěli krov se stojatou stolicí. Japonskou pilou ryobou, dlátem, paličkou a dlátovkou jsme vyráběli dlaby, čepy, křížové kampy. A pochopili jsme k čemu je tesařům Pythagorova věta!

Sekery v Rašovicích odsekávaly suky hlavatkou a vrubovaly smrkové klády. Pak pantoky hrubovaly a širočiny lícovaly. Natesali jsme toho pěknou hromadu.

V roce 2017 jsme uspořádali pro velký zájem 2 kurzy tesání širočinou a Světlana nám z prvního z nich nafotila krásné umělecké fotografie.

V červenci 2016 jsme v Merklíně uspořádali workshop zaměřený na historickou rekonstrukci krovu z 19. století s použitím tesaných trámů. Bylo krásné počasí a krov jsme společně za dva týdny vyrobili celý znovu.

V horkém květnu 2015 jsme v naší tesárně v Rašovicích uspořádali workshop zaměřený na výrobu nárožních rybinových spojů klasické české roubenky.