Workshopy

Workshopy 2018-10-08T10:53:11+00:00

Vyplňte následující formulář pro rezervaci workshopu. V nejbližší době Vám zašleme potvrzující email.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Workshop tesařských spojů

Přijďte si zdokonalit svou zručnost

Pod vedením zkušených lektorů Romana Kloučka a Kuby Kostura pořádáme jubilejní 20. tesařský kurz, ve kterém se seznámíte s tradiční technikou výroby dlabů, čepů, rybin a průvlaků. Do ruky si vezmete opravdu ostré dláto. Poznáte tradiční tesařské techniky. A zažijete ten jedinečný pocit, jaké to je vyrábět ze dřeva vlastníma rukama.

  • Pro účastníky minulých kurzů Tesařské huti 20% sleva

  • Vhodné jako dárek, vystavíme vám dárkový poukaz

  • Možnost levného ubytování a obědů (není zahrnuto v ceně)

Termín

19. – 21. října 2018

Cena

3630,- Kč

Rezervovat termín

Předchozí workshopy

Prohlédněte si naše minulé workshopy a kurzy

Sešli jsme se v Rašovicích, kde jsme společně stavěli krov se stojatou stolicí. Japonskou pilou ryobou, dlátem, paličkou a dlátovkou jsme vyráběli dlaby, čepy, křížové kampy. A pochopili jsme k čemu je tesařům Pythagorova věta!

Sekery v Rašovicích odsekávaly suky hlavatkou a vrubovaly smrkové klády. Pak pantoky hrubovaly a širočiny lícovaly. Natesali jsme toho pěknou hromadu.

V roce 2017 jsme uspořádali pro velký zájem 2 kurzy tesání širočinou a Světlana nám z prvního z nich nafotila krásné umělecké fotografie.

V červenci 2016 jsme v Merklíně uspořádali workshop zaměřený na historickou rekonstrukci krovu z 19. století s použitím tesaných trámů. Bylo krásné počasí a krov jsme společně za dva týdny vyrobili celý znovu.

V horkém květnu 2015 jsme v naší tesárně v Rašovicích uspořádali workshop zaměřený na výrobu nárožních rybinových spojů klasické české roubenky.